مقالات

لایت باکس و تابلوهای نوری


لایت باکس و تابلوهای نوری

یکی از عناصری که باعث جلب توجه بیشتر یک شی برای مخاطبان می شود، نور و درخشش است. لذا مدت هاست که برای جذابیت بیشتر، از انواع لایت باکس ها استفاده می شود. این تابلوهای نوری انواع مختلفی دارند. برخی نازک هستند و برخی دارای ضخامت زیاد. برخی مناسب داخل ساختمان هستند و برخی مناسب بیرون. اما به طور کلی موارد زیر به عنوان شاخصه های یک لایت باکس شناخته می شوند:

 

ضخامت

یکنواختی پخش نور ( دیدن نشدن رد ال ای دی ها روی صفحه )

داخلی یا خارجی بودن ( ایندور یا اوت دور )

دیواری ، رومیزی ، سقفی یا توکار بودن

ترانس داشتن یا نداشتن

قابل تعویض بودن طرح

جنس

این کالا را می توان به روش های مختلفی تولید نمود. برخی از لایت باکس ها با چاپ بک لیت هستند. برخی دیگر از چاپ روی پارجه بخره می برند. ولی می توان فهرست زیر را برای انواع این محصول ارائه نمود:

 

نوع اول

حدودا ضخامت این تابلو ها 10 میلیمتر است. این تابلوها حداکثر می توانند 90*300 سانتی متر باشند. برای اتصال این تابلوها به دیوار از پایه های اسپیسر استفاده می شود. این تابلوها برای داخل ساختمان مناسب می باشند. در این کار از چاپ بکلیت استفاده شده است.

 

نوع دوم

این تابلوها می توانند حداکثر ابعاد بزرگی نظیر 200*300 سانتی متر داشته باشند. ضخامت این نوع، حداقل 10 سانتی متر است. معمولاً فریم این تابلوها از جنس ام دی اف می باشد. این کار نیز بیشتر برای داخل ساختمان مناسب است. در این کار از چاپ بکلیت استفاده شده است.

 

نوع سوم

این نوع، حداکثر می تواند 100*600 سانتی متر باشد. از نظر ضخامت هم حدودا 10 سانتی متر هستند. فریم این کار از جنس آلمینیوم می باشد. و این تابلوها نیز بیشتر برای داخل ساختمان توصیه می شود. در این تابلوها از چاپ روی پارچه های مخصوص استفاده شده است.

 

نوع چهارم

در این نوع تابلوها حروف مدنظر روشن شده و دارای درخشش هستند. این تابلوها حداکثر 122*183 سانتی متر هستند. بدنه ی این کار، از جنس پلکسی گلاس می باشد. از این نوع، هم می توان در داخل ساختمان و هم خارج ساختمان بهره برد. در این لایت باکس ها، طرح مدنظر توسط پلکسی گلاس برش خورده و روشن می شود. لذا از نظر رنگ ( مثلا طیف نور ) دارای محدودیت است.

 

نوع پنجم

این نوع با عنوان آسمان مجازی در بازار شهرت دارد. در این حالت، طرح روی پلکسی چاپ شده و پشت آن نور کار می شود. هر قطعه ی این نوع، حداکثر 122*183 سانتی متر است. فریم این کار نیز در محل باید اجرا گردد. این کار هم برای داخل و هم خارج ساختمان مناسب است.

 

نوع ششم

این نوع، ظاهری بسیار ساده و زیبا دارد. در این حالت، طرح یا نوشته ی مد نظر روی پلکسی حک شده. و با نصب ال ای دی در یکی از جوانب، روشن می گردد. این لایت باکس ها می توانند حداکثر 122*183 سانتی باشند. این نوع معمولاً 100 درصد از پلکسی گلاس ساخته می شود. همچنین امکان استفاده برای داخل و خارج ساختمان وجود دارد.


سلام شرکت نوین کاران آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشد. info@novinkaran.com

پشتیبانی در واتساپ
Close and go back to page

درباره ما

شرکت نوین کاران در زمینه متعلقات پلی کربنات، خدمات چاپ فلت بد، ورق پلکسی گلاسی و .... است.از اهداف این مجموعه تولید و عرضه محصولات با کیفیت است تا بتواند رضایت مشتریان خود را جلب کند

 

آخرین اخبار

تماس با ما

آدرس : تهران ،خیابان پامنار،بعد از بن بست لاریجانی،پاساژ احسانی،پلاک 300
بخش فنی: 09125049160
وحیدجو  09191191599 

ایمیل : info@novinkaran.com

موقعیت ما

© مهر 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مجموعه نوین کاران محفوظ می باشد . | طراحی، توسعه وراه اندازی توسط : OFOGHIT